Úvodní stránka » PRO DĚTI » Soutěž o sv.Janu Boskovi

Ahoj děti,

skoro celý měsíc leden jste se mnozí z vás snažili a soutěžili jste.

Během tří kol jste se určitě řádně zapotili! Vymýšleli jste, vzpomínali, hledali na internetu, četli, vytvářeli, skládali - prostě dělali jste mnoho činností podobně jako sv. Jeník Bosko, když byl mladý. Pevně věříme, že aspoň něco z toho, co jste si vyzkoušeli při plnění úkolů, použijete někdy v životě. Sv. Jan Bosko měl určitě v nebi radost, když viděl, jak se zápalem plníte úkoly.

A kdo tedy soutěžil a vyhrál? Porota všechny odevzdané a odeslané práce vyhodnotila, přidělila body a jak to dopadlo, dozvíte se z následující tabulky:

Body ze soutěže sv. Jana Boska se přičítají k bodům z vánoční soutěže. Kdo nesoutěžil tentokrát, nebo se ještě do žádné soutěže nezapojil, může to zkusit při další soutěži v postní době. Už teď se my, Ondra s Bárou, na ni těšíme a připravujeme ji pro vás!

Děti, nebojte se, nic není ztraceno, body můžete dohnat, protože naše velké soutěžní klání skončí až před koncem školního roku! Navíc nezapomínejte sbírat samolepky do sešitku k nedělním evangeliím, které také na konci roku vyhodnotíme a započítáme do celkového bodového hodnocení. Tak jen odvahu do dalších dobrodružství!

1. kolo soutěže

I. kategorie: předškolní děti až 1. třída ZŠ

Nakresli, jak, s čím a s kým si doma nebo venku hraješ (nebo taky ve školce, v kroužku). Na obrázek napiš své jméno, věk a farnost.

II. kategorie: 2. až 5. třída ZŠ

Vyhledej a napiš do soutěžní karty pro II. kategorii informace o sv. Janu Boskovi.

III. kategorie: 6. až 9. třída ZŠ, příp. SŠ

Vyplň soutěžní kartu pro III. kategorii.

2. kolo soutěže

I. kategorie: předškolní děti až 1. třída ZŠ

Vytiskni si list, na němž je obrázek Dona Boska. Někdo ho ale rozbil! Proto jej rozstříhej, znovu poskládej do obrázku a nalep na jiný papír. Na druhou stranu složeného obrázku napiš své jméno, věk a farnost.

Skládačka ke stažení (PDF)

II. kategorie: 2. až 5. třída ZŠ

Abyste mohli vyplnit následující soutěžní kartu, potřebujete potkat živého salesiána a položit mu pár otázek. Můžete mu ale i napsat nebo zavolat. A nebojte se, v našem okolí se salesiáni vyskytují, takže úkol je snadný! ☺ Můžete také poprosit rodiče, aby vám s úkoly pomohli.

III. kategorie: 6. až 9. třída ZŠ, příp. SŠ

Vyplň soutěžní kartu pro III. kategorii.

3. kolo soutěže

Sv. Jan Bosko byl velmi zručný a uměl mnoho řemesel. Ač jsi malá nebo
malý, zkus být
 jako on! Vyrob nebo vytvoř nějakou věc, která by mohla být dárkem pro někoho druhého. Může být vyrobena z papíru, ze dřeva, ze samotvrdnoucí hmoty, z hlíny, plastu aj. Nejde o to, aby to bylo nejkrásnější a nejdokonalejší dílo, ale abyste to vyrobili s radostí! K výrobku pak nezapomeň přidat (přivázat nebo přilepit) cedulku, na níž bude napsán název věci, jméno a adresa, věk a kontakt.

II. kategorie: 2. až 5. třída ZŠ

O Donu Boskovi jste se toho už hodně dozvěděli, a tak si to můžete v následující soutěžní kartě zopakovat. Pátrání je zábava a hledání je přece hračka ☺!

III. kategorie: 6. až 9. třída ZŠ, příp. SŠ

Kdyby bylo ještě pár soutěžních týdnů, budeš umět život a dílo Dona Boska nazpaměť! Protože ale soutěž o sv. Janu Boskovi končí, vyzkoušej, co ses dozvěděl o tomto světci, právě v dalším soutěžní kartě.