Úvodní stránka » PRO DĚTI » Rekapitulace prázdninové soutěže

Rekapitulace prázdninové soutěže

Milé děti, milí farníci,

ke konci letošních prázdnin přišlo na moji adresu ještě několik pohledů. Patří do dětské prázdninové soutěže, ve které je každý pohled zařazen do slosování o ceny, a posílaly je děti z našich farností ze všech míst, kam dospěly, většinou se svými rodiči, o prázdninách. Pohledy od „brány milosrdenství“ a pohledy s vtipem postoupí do druhého a třetího kola ke slosování. A pohled s vtipem, který nezná ani P. Pavel Krejčí (ředitel naší komunity), ani já, vyhrává automaticky věcnou cenu. Tolik jen pro vysvětlenou.

Když jsem spočítal všechny pohledy, vyšlo mně překvapivé číslo: 66 pohledů a pozdravů. Z toho 18 pohledů od „bran milosrdenství), 24 pohledů s vtipem a 9 „neznámých“ vtipů, které vyhrávají věcné ceny.

Musím přiznat, že mě potěšil tento zájem dětí i jejich rodičů. Měl jsem radost z pohlednic, ale možná ještě větší z toho, že jsem mohl tyto děti a jejich rodiče, alespoň v duchu, doprovázet na jejich prázdninových cestách.

A ještě na závěr: nejvíce mě pobavil pohled od Zdeničky ze Šebkovic. Tato čerstvá druhačka mně napsala na pohlednici nejhezčí vtip: … a víte, že se v Třebíči staví nový most? Že se v Třebíči staví nový most jsem samozřejmě věděl. Jen jsem nevěděl, že je to vtip! Takže, Zdenička vyhrává, spolu s dalšími, věcnou cenu.

Děkuji všem, kteří mně poslali své prázdninové pozdravy a dětem přeji úspěšný a požehnaný školní rok.

P. Ladislav Kozubík

P.S. Vzhledem ke složitosti vyhodnocení soutěže bude losování všech výherců probíhat ve středu 14.9.2016 v Litohoři po mši svaté, která začíná v 17,00 hodin. Tímto zvu všechny zúčastněné děti i jejich rodiče na zmíněnou dětskou mši svatou do Litohoře. Pokud to někomu nevyjde, o výhru nepřijde, ale bude mu doručena jinou cestou.

Vtipy:

Radí trenér hokejovým hráčům: „Chlapi, dnes při zápase žádné žvýkačky! Rozhodčí je hluchý jako poleno, mohl by si myslet, že mu nadáváte.“

* * *

Potkají se dvě blondýnky a jedna zavzpomíná: „Pamatuješ, jak vypli proud a já jsem musela hodinu stát ve výtahu?“ „Jo, já to měla horší. Musela jsem hodinu stát na jezdících schodech!“

* * *

„Babičko, proč odlétají čápi na jih?“ „Kvůli žábám.“„A kdy odlétají žáby?“

* * *

Zaklepe suchý chleba na dveře u fary a říká panu faráři: „Prosil bych, Otče, poslední pomazání.“

* * *

Pepíček prosí tátu: „Tati, kup mi buben.“„Nekoupím, budeš mě rušit při práci.“„Neboj se, já budu bubnovat jenom, když budeš spát.“

„Co je to: 90-50-90?“ „???“ „Jízda městem kolem policisty.“

* * *

„Proč se pan Hrášek nekoupe?“ „Protože by vyklíčil.“

* * *

Čech přijde v Anglii k zubaři, ukáže na bolavý zub a řekne: „Tu!“ A zubař vytrhne dva zuby. Zanedlouho ho zase bolí zub a říká si, že bude chytřejší a řekne: „Ten.“