Úvodní stránka » PRO DĚTI » Poznej svou diecézi

Milé děti - malé i velké,

už jste to slyšely? V letošním roce slaví někdo 240. narozeniny. Pravděpodobně to nebudou narozeniny jednoho člověka. Čí výročí by to tedy mohlo být? Nebudeme vás napínat! V roce 2017 slaví 240. výročí svého založení naše brněnská diecéze. Přesněji 5. prosince si připomene přesně 240 let od jejího vzniku. Každé narozeniny jsou důvodem k oslavě, a tak bychom si spolu s vámi chtěli našeho oslavence – brněnskou diecézi – připomenout. Pro někoho z vás to možná bude první větší příležitost seznámit se blíže s diecézí, ve které už nějaký ten rok žije.

A co všechno se pro vás připravuje?

Kukátko do diecéze

V kostelích našich farností se každou neděli až do konce školního roku před závěrečným požehnáním podíváme speciálním kukátkem do brněnské diecéze. Díky pohledům tímto „jubilejním“ kukátkem se postupně dozvíme, jak se stalo, že vznikla nová brněnská diecéze; kdo se o to zasadil; kde má diecéze své srdce; kdo ji chrání; kdo ji řídí; odkud kam se rozprostírá; které architektonické skvosty a poutní místa se na jejím území nacházejí; která řeholní společenství v diecézi žijí; které významné osobnosti z oblasti duchovní, vědy a kultury jsou s naší diecézí spojeni a mnohé další zajímavosti.

Na těchto internetových stránkách farností (www.farnostbabice.com) pro vás bude připravena farní aktivita s názvem Poznej svou diecézi. K zapojení do ní je potřeba se zaregistrovat pomocí formuláře, který bude k dispozici v kostelích nebo ke stažení ZDE. Přihlásit se mohou jednotlivci, rodiny nebo skupiny osob. Postupně zde budete nacházet rozšířené informace o diecézi spolu s otázkami. Ze správných odpovědí pak vyluštíte indicie, které vás dovedou k závěrečnému „pokladu“. Postupně se zde budou objevovat i tvořivé úkoly pro děti (malé, větší i největší), jejichž výsledky budete moci vidět v našich farnostech.

Když někomu přejeme k narozeninám, nejčastěji mluvíme o zdraví, štěstí a dlouhém životě. Moc bychom si přáli, aby naše brněnská diecéze nebyla jen zdravá a šťastná, ale aby byla také krásná, svěží, moudrá, laskavá, silná ve víře – a to i když je jí 240 let. Přát bychom jí mohli určitě i mnohem víc! Ale ona bude taková, jací budeme my, kteří v ní žijeme, protože my také tvoříme diecézi a jsme její součástí. Nebojme se tedy a pojďme se na diecézi podívat „kukátkem“ a poznávat ji. Vždyť můžeme mít rádi to, co známe.

Na radost z poznávání diecéze se těší

Soubory ke stažení: