Mikulášská besídka v Litohoři

Tak kolik vlastně těch Mikulášů je?

Ta otázka není vymyšlená. Takto se ptaly děti jednoho tatínka, když vypočítávaly „Mikuláše“ ve školce, v družině, v kulturním domě své vesnice, dalšího, který chodil po domech v obci a nakonec i „Mikuláše“ v kostele. Není jich zbytečně mnoho?

Tuto otázku si kladlo i farní společenství v Jakubově, Litohoři a v Babicích. Nicméně, svatý Mikuláš do farnosti přes všechny své konkurenty přece jen přišel. Doprovázel ho příběh o prodaném a znovu získaném koberci z legend o svatém Mikuláši, který zahrály starší děti společně s paní katechetkou. Potom děti na koberečky, které si vlastnoručně vyrobily, dostaly od svatého Mikuláše malý dárek. A svatému Mikulášovi zazpívaly - jako odměnu - hezkou píseň.

Jak to v kostele sv. Jana Nepomuckého v Litohoři vypadalo, můžete se podívat ve fotogalerii.

Ladislav Kozubík