Turnaj o "Pohár Krále Králů" v Telnici

V sobotu 21. 11. 2015 se na pozvání pana starosty obce Telnice ministranti farností Babice, Jakubov, Litohoř a Moravské Budějovice zúčastnili fotbalového a florbalového turnaje o Pohár Krále Králů.

Autobus se naplnil do posledního místečka a v 7 hod ráno vyrazili všichni plni nadšení a očekávání. Ministranty doprovázel P. Ladislav Kozubík, P. Pavel Krejčí, děvčata a někteří rodiče.

Ve velké sportovní hale se uskutečnilo několik fotbalových a florbalových utkání, všechny zápasy provázelo hlasité povzbuzování děvčat i dospělých. Družstvo z Babic ve složení Michal Busta, Jakub Čech, Lukáš Kvapil, Anna Roupcová, Radek Roupec, Jan Řezníček a Petr Špaček skončilo na krásném druhém místě z celkového počtu pěti družstev. Domů si přivezli diplom a pohár.

Někteří, kteří se právě neúčastnili utkání, se mohli s panem faráře podívat do místního kostela, který je proti našemu babickému malý, ale pěkný a udržovaný. Po dobrém guláši se všichni zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků a závěrečného požehnání.

Na závěr jsme se ještě podívali na Mohylu míru, která připomíná bitvu tří císařů z roku 1805. Všem zúčastněným se prožitý den líbil a už se těší na další podobná setkání.