Reportáž z děkanátního futsalového turnaje

V neděli 21.1.2018 se uskutečnil již 7. ročník Děkanátního turnaje moravskobudějovického děkanství v sálové kopané. Klání probíhalo v tělocvičnách ZŠ Havlíčkova v Moravských Budějovicích. V mladší kategorii nastoupily dva týmy: ministranti a jejich kamarádi z Moravských Budějovic a ministranti z Jakubova. Herní štěstí se přiklonilo k ministrantům z Jakubova, ale nutno říci, že pochválit musíme obě mužstva za jejich nezdolnou houževnatost a ochotu snášet tvrdost hry a nevzdat to.

Ve starší kategorii se střetla mužstva z Moravských Budějovic, Velkého Újezdu, Třebelovic a Rácovic. Tempo bylo velmi svižné a pro nezasvěceného diváka i na hranici herních možností. Nicméně, všichni bojovali čestně a se smyslem pro krásnou a strhující fotbalovou podívanou. Pohár vítězství si nakonec odneslo mužstvo z Velkého Újezdu.

Na závěr ještě poděkování O. Martinu Gronesovi z Velkého Újezdu za jeho obětavost při přípravě a organizaci turnaje a Petru Žákovi z Moravských Budějovic, který zajistil prostory ke hře a po celou dobu trpělivě doprovázel mladší skupinu turnaje. A samotným hráčům patří též poděkování: někteří si možná sáhli na pomyslné dno svých sil, ale rozhodně ukázali, že slušná a čestná hra je pro ně víc než samotné vítězství.

Ladislav Kozubík


Všechny odehrané zápasy se nesly v duchu fair-play, nešlo o to za každou cenu zvítězit, ale zasportovat si s  kamarády z jiných farností. Naši  nejmenší kluci a holky měli velkou radost  z každého golu, co se povedl dát soupeři, i když byli o malinko lepší a stali se vítězi.

Odměnou pro nás byli sladkosti všeho druhu, dobrý pocit ze hry a podání rukou na konci turnaje.  Už se ale těšíme na další setkání  na florbalovém turnaji. Velké díky patří otci Gronesovi za zorganizování turnajů.

za tým z MB