Ministrantský turnaj P. Václava Drboly v Moravských Budějovicích

V sobotu 12. března 2016 se v moravskobudějovické základní škole na Havlíčkově ulici otřásaly obě tělocvičny ve svých základech. To ministranti z babické, litohořské a jakubovské farnosti zavítali na turnaj P. Václava Drboly, kde se spolu s nimi utkali o dva putovní poháry také ministranti z Moravských Budějovic, z Telnice a Sokolnic. Celkem devět mužstev ve třech věkových kategoriích svedlo souboje ve fotbale a florbalu za mohutného povzbuzování svých fanoušků. Panovala velmi přátelská nálada, i když samozřejmě chtěl každý vyhrát. To se nakonec podařilo v nejstarší a starší kategorii Telnici, v nejmladší pak společnému týmu Jakubov-Litohoř-Babice. Příjemnou atmosféru v závěru ještě umocnila telnická a sokolnická děvčata, která svým vystoupením roztleskala všechny přítomné účastníky turnaje.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto turnaje, jímž jsme si také chtěli připomenout památku babického faráře a mučedníka P. Václava Drboly. Poděkování patří skutečně mnoha ochotným pomocníkům, jak z řad domácích, tak i hostů. Bylo krásné sledovat, jak všem záleží na tom, aby se tento den povedl. Nakonec i na tvářích samotných hráčů a hráček byla spokojenost patrná.

Návštěva z Telnice a Sokolnic se po turnaji odebrala na společný oběd do zdejší orlovny a po krátkém posezení svůj výlet zakončila mší svatou v Šebkovicích, kterou celebroval P. Pavel Krejčí a koncelebroval P. Ladislav Kozubík.

Konečné pořadí ministrantských týmů:

mladší kategorie (I. stupeň ZŠ)

1. Jakubov-Litohoř-Babice A
  2. Telnice A
  3. Moravské Budějovice A

starší kategorie (II. stupeň ZŠ)

1. Telnice B
  2. Moravské Budějovice B
  3. Jakubov-Litohoř-Babice B

nejstarší kategorie (středoškoláci a dospělí)

1. Telnice C
  2. Moravské Budějovice C