Setkání mládeže s otcem biskupem v sobotu
před Květnou nedělí

Probouzím se do pošmourného sobotního rána, jako ostatní, kteří se chtějí zúčastnit setkání mládeže v Brně. Odjíždět budeme z předem domluveného místa a to je pro naši farnost z Moravských Budějovic. Tam na nás čekal pan farář, aby nás doprovodil do autobusu. Všichni jsme se pohodlně usadili. Je brzké ráno a tak většina z nás na chvíli přimhouřila oko. Blížíme se k Brnu a paní průvodkyně nám ještě jednou řekne dobré ráno a k tomu přidá pár věcných rad k organizaci celého dne. A za chvíli už nás vítají první brněnské paneláky.

Za pár okamžiků přijíždíme do centra Brna. První naše cesta vede ke kostelu sv. Jakuba. Setkání zahájil brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle. Před kostelem na nás čekají dobrovolníci s otevřením srdcem, aby nám pomohli vybrat co nejzajímavější skupinku.

Dopoledne probíhalo formou workshopů, přednáškových a besedních skupin. Workshopy byly rozmístěny v dalších brněnských kostelech.

K vyvrcholení došlo v katedrále sv. Petra a Pavla, kde se uskutečnila velkolepá mše sv. vedená otcem biskupem. Po mši míříme do svých domovů naplněni duchovními zážitky.

AR

/Fotografie byly převzaty z webu "Člověk a víra"/