Cesta dvou bratří

Děti se letos vydaly už potřinácté na Cestou dvou bratří. Jedná se o tradiční výtvarnou soutěž pro děti mezi 3. a 11. rokem. Je vyhlašována v rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle a hlavním cílem je přiblížit dětem kořeny naší kultury s pozitivním příkladem pro život v současnosti.
Soutěž se inspiruje dobrodružnou cestou bratří Cyrila a Metoděje, která se nesmazatelně zapsala do kultury našeho národa. Může však také inspirovat náš dnešní život a připomínat nám tak bohatství předků, které stále uchováváme. Letošní téma bylo zaměno na sv. Klimenta a jeho roli v životě obou bratrů.
A proč to vůbec zmiňuji? Soutěže se totiž zúčastnil i jeden ministrant z jakubovské farnosti - Jirka Klimeš. A získal svým obrázkem krásné druhé místo v I. kategorii (1.-3. třída ZŠ).
Jirkovi blahopřejeme k jeho úspěchu a pokud se chcete podívat na další výsledky soutěže, zavítejte na webovou stránku: http://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/cestou-dvou-bratri-vytvarna-soutez-vysledky-2018
A kdyby někoho (z dětí) náhodou napadlo, že by se chtěl příští rok do soutěže také přihlásit, ale neví jak, ať se zeptá babičky. Jirka totiž v kostele na otázku, jak se k té soutěži vůbec dostal, odpověděl: "Babička mně to řekla!"
Ladislav Kozubík

Obrázek Jirky, se kterým vyhrál druhé místo.