Úvodní stránka » ARCHIV UDÁLOSTÍ » I farnosti se baví

I farnosti se baví

Začalo to někdy v létě minulého roku v Kostelním Vydří. Mezi farníky – poutníky padl návrh: Což udělat farní ples? Zdá se, že i takové nahodilé nápady mohou být požehnané.

Ples farností Babice, Jakubov, a Litohoř se uskutečnil 24.2.2017 v KD v Babicích. K tanci a poslechu hrála velmi decentně hudební skupina EVIS z Třebíče. O předtančení se postarali mladí z babické farnosti, a to hned dvakrát (s obrovským úspěchem). Celý program provázela vtipným slovem paní katechetka Jitka a samotní účastníci přispívali k oživení plesu, např. když se snažili při tanci propíchnout balónek, přivázaný k boku vedlejších tanečníků, nebo když se dávaly dohromady skupiny lidí, majitelů stejného citátu biblických aforismů od Pavla Kosorina.

Výborný guláš a jiné občerstvení, jako i výherní soutěž, to vše dodalo plesu správnou atmosféru. Nakonec i počet účastníků dosahující téměř 120 lidí, svědčí o tom, že také farnosti se mohou bavit.

A nakonec poděkování všem, kdo ples připravovali, anebo jakýmkoli způsobem přispěli a pomohli. Jejich práce a štědrost mnohdy není vidět navenek, ale „ten, který vidí všechno, i do srdce lidí“ (srvn. Mt 6, 4b), neotálí se svým požehnáním.

Co k tomu dodat? Snad jen tolik, že příští Ples farností Babice, Jakubov, a Litohoř se uskuteční 19.1.2018 a místo bude ještě včas upřesněno.

Ladislav Kozubík

Když jsem se druhý den po Farním plese probudila, měla jsem příjemný pocit a spokojeně jsem si sama pro sebe konstatovala, že se ples vydařil:-).
Zpětně jsem si promítala průběh plesu a musela jsem se usmívat. Vše bylo zdařilé. Jednotlivé schůzky, na kterých se plánovaly přípravy plesu, velice humorné maily, které byly napsány ohledně plesu, samotný ples, který byl velice pestrý a zážitkový, a druhý den společný, velice rychlý úklid po plese.
Jak to zhodnotit? Lidé v naší farnosti nejsou lhostejní, dokáží se nadchnout pro společný cíl a na výzvy Otce Ladislava nejsou hluší. Proto byl ples tak zdařilý! Moc se mi vše líbilo.

Jitka Řezníčková
FARNÍ PLES v Babicích
se nám nyní přiblížil,
všichni běží ku pomoci,
aby se nám vydařil.

Naše motto plesu zní,
Hospodinu zpívat chci,
celý večer se to daří,
mládež se nám velmi snaží.

Během noci dospěláci
soutěží však jako draci.
O vítěze není nouze,
vždyť tancují pěkně dlouze.

O půlnoci nám mládež znovu
představila svoji tanecmluvu.
Po slosování tomboly
jsme se ještě bavili.

Až poslední písně dozněly
muzikanti fidlátka sbalili,
ples jsme  s vírou ukončili,
cestou domů rozjímali.

V nadýchané peřině
snili o duchovní hostině.

Pavel Špaček
Celý ples probíhal v přátelské atmosféře a bylo znát, že při jeho přípravě nebylo nic podceněno. Vše bylo z našeho pohledu vynikající a již dnes se těšíme na příští farní ples v Babicích.

Suchnovi Přibyslavice

25. února 2017 se v babickém kulturním domě uskutečnil první farní ples. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Evis. O zábavu se postarala i místní mládež, která poctivě nacvičila předtančení a půlnoční  překvapení. Tento bohatý program doplnily společenské hry, nesmíme však zapomenout zmínit se o o bohaté tombole a vynikajícím guláši.

Na plese po celou dobu panovala příjemná, dalo by se říct až rodinná atmosféra.
Už se těšíme , až se štafetového kolíku ujmou další farnosti a bude tak moci být označen za tradiční.
Na závěr je třeba poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se na realizaci plesu podíleli.
Terka Beránková