Pouť za betlémy v Třešti

Ve čtvrtek 29.12.2016 jsme vyrazili na vánoční putování do Třeště. Kam jinak je vhodné taky o Vánocích vyrazit :-), vždyť Třešť je světoznámá svými betlémy. Mluvím v množném čísle, protože pokud tam jedete na betlémy, počítejte, že zde strávíte celý den putováním. Betlém zde totiž potkáte na každém kroku a hlavně vidíte, slyšíte a cítíte to nadšení místních betlémářů. Jejich vyprávění vás uvádí v úžas, když slyšíte, kolik času stráví na přípravě a stavění samotného betlému, pak celý vánoční čas a leden s otevřenou náručí, a hlavně hrdostí vítají zvědavé návštěvníky.

Každý betlém má své specifikum, v každém domě můžete vidět roztomilé odlišnosti. Třeba v jednom betlému najdete trojspřežník, dělo s vlky a na střeše jednoho domu dokonce uvidíte Eiffelovu věž, pokud ji tedy najdete :-) (hodně jsem vám napověděla, kde hledat).

Některý betlém obsahuje až 600 zvířecích figurek! Podívaná to byla úžasná, rádi se do Třeště podíváme znovu, protože jsme během našeho výletu nestihli všechny betlémy obejít. Takže děkujeme naší paní katechetce a všem ostatním, kdo tento výlet zorganizovali :-).

J. Řezníčková