Prožíváme postní dobu - 4. neděle postní

Milé děti!

v neděli na mši svaté uslyšíme v evangeliu krásná slova (Jan 9,1-41 ). Pán Ježíš uzdravuje slepého. To musí být velmi těžké být nevidomý. "Ondro, co myslíš, že je pro slepého člověka nejtěžší?" "No, já myslím, že všechno. Svět je mnohem více nebezpečný, zrádný. Hlavně by mi chybělo vidět tatínka, jak mi opravuje kolo, smějící se maminku, nebe bez mráčku, stromy uhýbající větru...No, vlastně všechno. A je moc těžké si to jen představit!" Já jsem nedávno šla po přechodu, vedle mě byla slepá paní, šla jistým krokem a na všechny okolo se usmívala. Vrtalo mi hlavou, jak je to možné. Kolemjdoucí lidé se zdravýma očima se na sebe mračili! Děti, čím myslíte, že to mohlo být? Dlouho mi to vrtalo hlavou. Ta paní měla v srdci Ježíše. Vidět člověk nemusí očima, ale musí vidět srdcem. Kdo má v srdci Ježíše, správně vidí. Pán Ježíš nám všem otevírá oči a má nás rád.


"Ondro, myslíš, že se člověk může dívat zdravýma očima a nevidět?" „Určitě. Dělá to občas každý z nás. Zrovna včera mě maminka napomínala slovy: "Ondro, prosila jsem tě, abys vynesl odpadkový koš. Proč jsi to neudělal? Ty jsi ho neviděl?" V tu chvíli mi bylo smutno, že mamince moc nepomáhám. Uvědomil jsem si, že jsem ten koš vidět nechtěl. Stejně jako boty v předsíni...."Také se vám to někdy stalo? Zkusme alespoň v době postní méně koukat do obrazovky počítače, tabletu, chytrého telefonu nebo televize a více sledujme, jak udělat radost druhým. Mamince, tatínkovi, bližním, známým i neznámým lidem. A co bude váš úkol? Spočítat, kolikrát se vám povede splnit naše předsevzetí a vykouzlit úsměv u našich blízkých. Příběh si můžete vybarvit v omalovánkách, a také si můžete vyplnit přiložený pracovní list.

Přejeme vám hodně úspěšně zvládnutých „méně" a více". Nezapomeňte se s námi podělit na emailové adrese redakce@farnostbabice.com.